Güvenli Geleceğe ROBOTEK’le Elele

"Güvenli Gelecege ROBOTEK'le El Ele"

Sosyal Sorumluluk Kampanyası

Hazırladığımız proje KKB tarafından düzenlenen "Hayal Edin Gerçekleştirelim" fikir yarışmasında ilk 30'a kalarak sosyal medya oylamasına girmeye hak kazanmış ve eğitim kategorisinde birinciliğe layık görülmüştür.

Projenin Amacı

   Tasarlanan ROBOTEK uygulaması ile çocukların bilinçsiz bir şekilde teknolojiyi kullanmalarını kontrol altına almayı ve teknoloji ile birlikte geçirdikleri sürenin daha verimli hale getirilmesini amaçlıyoruz.

Projenin Özeti

   Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızın bir parçası olan teknolojik cihazlar ve bunlarla gelen diğer yenilikler hayatımızı pek çok yönden etkiliyor. Bu etkilerden birini de çocuklarımızın üzerinde görüyoruz. Biz bu projeyi üretirken çocukları teknolojiden uzak tutmadan onu daha verimli kullanabilecekleri bir yöntem geliştirmeye çalıştık. Bunun içinde yapabileceğimiz en iyi şeyin teknolojiyi bir uygulama üzerinden şekillendirerek çocukların ve tabiki ebeveynlerin kullanımına sunmanın en mantıklı karar olacağına kanaat getirdik. Özellikle 3-14 yaş grubundaki çocukları, aileleri ve öğretmenlerini hedef aldığımız bu proje ile çocukların gelişim süreçlerindeki bu dönemlerini onların teknoloji kullanarak en iyi şekilde tamamlamalarını sağlamak.

Bunun için geçmişe yönelik tarama yaparak uygun proje ortakları ve paydaşlar arandı. Projenin daha sağlıklı ilerlemesi için uygun pazar, rakip analizleri yapılarak geçmişe yönelik araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırmalar analizler bir bütün halinde incelenerek hassas olduğunu bildiğimiz çocuklarımıza en uygun yaklaşım belirlenerek projemiz şekillendi. Proje içerisinde şekillenen etkinlik ve içerikler geliştirilerek projenin görselleri, basın-halkla ilişkiler süreci ve tanıtım kampanyaları tasarlandı.

Marka: KKB (Kredi Kayıt Bürosu)

Format: Sosyal Sorumluluk / 360 Derece İletişim Kampanyası

Tema: Çocukların teknolojiyi doğru kullanımı

Slogan: Güvenli Geleceğe Robotek'le El Ele

Derece: Kategori Birincisi

 

Yaratıcı Ekip

Hacer Yenişar

Onur Kenar

Sahure Çağlar

Sadık Atakan Aksakal

***Proje özeti videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Projenin tanıtım ve halkla ilişkiler süreciyle alakalı daha detaylı bilgi için benimle irtibata geçebilirsiniz.

©2019 by Onur Kenar. Proudly created with Wix.com